Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
2020-03-06 09:00

UMCS zaprasza na Drzwi Otwarte

Wydarzenie odbędzie się 6 marca o godzinie 9.00 w budynku Wydziału Ekonomicznego (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie).

Uczelnia zaprasza również na wykłady, warsztaty oraz pokazy, które będą się odbywać na poszczególnych wydziałach uczelni oraz w jednostkach ogólnouczelnianych.

Podczas kolejnej edycji Drzwi Otwartych UMCS przybliżymy ofertę edukacyjną uczelni oraz zapoznamy maturzystów z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia.
Jak co roku, przygotowaliśmy program pełen atrakcji, który pomoże uczniom w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery. Na każdego odwiedzającego nasz Uniwersytet czeka dużo uśmiechu, pozytywnej energii i świetna atmosfera!

Podczas wydarzenia zaprosimy uczniów do specjalnych sześciu stref tematycznych:
  • strefa edukacji obejmować będzie prezentację oferty edukacyjnej UMCS. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać ze studentami wszystkich wydziałów oraz poznać pełną ofertę kształcenia;
  • w strefie studenta wszyscy zainteresowani zobaczą, co się dzieje poza salą wykładową i jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie zaplanowano m.in.: prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego, AZS czy Legii Akademickiej. Na zainteresowanych czekają także pokazy, konkursy, gry i fotobudka. Jedną z atrakcji będzie także zwiedzanie planetarium;
  • strefa HI-TECH pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi technologiami. Grupa Edukacja 3.0 zaprezentuje nam zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, robotyką czy programowaniem VR. Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w wirtualnych rozgrywkach;
  • strefa rozwoju kompetencji - tutaj odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których nasi specjaliści pomogą określić maturzystom, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje i zainteresowania;
  • strefa cudzoziemca to tzw. "punkt konsultacyjno-informacyjny" prowadzony w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim;
  • strefa chilloutu, czyli miejsce wypełnione pufami i leżakami, gdzie będzie można się zrelaksować.

Program wydarzenia obejmie również spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy zaprezentują moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Uczniowie będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą sportową naszego Uniwersytetu - w Centrum Kultury Fizycznej rozgrywany będzie Turniej o Puchar Rektora UMCS.

Podczas Drzwi Otwartych zaplanowaliśmy również finał popularnego wśród uczniów szkół średnich konkursu językowego „Faces of America”. Organizatorzy, podobnie jak w poprzedniej edycji, gwarantują świetną zabawę, wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjne nagrody.

Podczas Drzwi Otwartych organizowane będą także wycieczki po kampusie (w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim).

data ostatniej modyfikacji: 2020-01-29 14:42:41
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
WSPA_online_220.png
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni - 1
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności