Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Lublin
2020-01-31 18:00

Culture Night Białoruś

„Culture Night – Białoruś” odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 w akademickiej „Trójce” (ul. Langiewicza 16, Lublin). Godzinę przed inauguracją inicjatywy, czyli o 17.00 wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła, podczas których zostaną wykonane broszki z kwiatem chabru – jednym z symboli Białorusi.

Uczestnicy „Culture Night” dowiedzą się więcej o samej Białorusi – uzdolnieni studenci przybliżą bowiem kulturę, historię oraz obyczaje narodu białoruskiego, zdradzą ciekawostki związane z naszym wschodnim sąsiadem oraz przeprowadzą quiz wiedzy o Białorusi.

„Culture Night” to także znakomita okazja do wysłuchania wierszy oraz piosenek w języku białoruskim, sprawdzenia się w tradycyjnym tańcu oraz bliższego zapoznania z dziedzictwem kraju.

Projekt „Culture Night – Białoruś” jest realizowany przez Centrum Promocji UMCS wraz z laureatami konkursu "Talenty na UMCS", w ramach którego uzdolnieni młodzi ludzie z siedmiu państw świata zostali przyjęci na bezpłatne studia na naszej Uczelni. Organizowany przez Centrum Promocji UMCS cykl spotkań, ma na celu przybliżenie studentom i mieszkańcom Lublina kultury, historii oraz obyczajów krajów, z których pochodzą zagraniczni żacy.


data ostatniej modyfikacji: 2020-01-30 09:36:45
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Lublinie
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
WSPA_online_220.png
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Filologiczna - 2
miniatura WSPiA
 
Polityka Prywatności