2020-03-09 18:00

Spotkanie z autorami wystawy „ZWIERZĘ SIĘ WAM…” i koncert

Organizatorzy serdecznie zapraszają na spotkanie z Jerzym Liniewiczem (fotografie) i Andrzejem Samborskim (wiersze) – autorami wystawy oraz koncert, które odbędą się 9 marca o godz. 18.00, w sali Muzeum UMCS w Bibliotece Głównej (ul. Radziszewskiego 11).

„ZWIERZĘ SIĘ WAM… czyli zwierzęta, rośliny, zjawiska przyrody, a wśród nich człowiek”  to  wystawa fotograficzno-poetycka dostępna od 1 marca br. w holu Biblioteki Głównej UMCS.

Jak mówią o wystawie sami autorzy: „Przyroda to raj dla fotografa, ale i twórcze wyzwanie – by zdjęcia były nieporuszone, ale poruszające, aby wyglądały jak najnaturalniej, a u oglądających wywołały radość, uśmiech, zdziwienie i dawały relaks. A współgranie obrazu i słowa otwiera na głębsze – ludzkie – podteksty, sprawia, że widz i czytelnik, przeglądając się w tych dziełach, może ujrzeć… coś więcej. Zabawa słowem i fotografią gwarantuje takie emocje, i takie odkrycia, dlatego – z zagadkowym uśmiechem – zapraszamy do obejrzenia tej ekspozycji.”


Spotkanie uświetni koncert autorskich piosenek Andrzeja Samborskiego i Piotra Czyżowskiego.

Jerzy Liniewicz – pochodzący z Lublina fotograf z zamiłowania, filozofujący socjolog z wykształcenia, założyciel i prezes promującej twórczość fotograficzną FUNDACJI „CZY WIDZISZ?”. Prowadzi zajęcia z fotografii w DK LSM w Lublinie. Prezentował zdjęcia na wystawach indywidualnych i zbiorowych. W świecie stara się odnaleźć, a w fotografii oddać różne przejawy energii życia. Większość zdjęć wykonuje na terenie LSM, chcąc wypromować ideę dostrzegania piękna przyrody najbliżej nas i postawę troski o nią. Uwielbia spacery ze swoim psem, adoptowanym ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, kawę z pączkiem i dobre towarzystwo.

Andrzej Samborski jest twórcą krótkich form literackich, śpiewającym poetą, tworzącym teksty własnych piosenek oraz tłumaczem poezji. Autor zbiorów krótkich form: „To się śpiewa, to się tańczy”, „Na śmiech i życie”. Zdobywca m.in.: III miejsca w turnieju jednego wiersza podczas XXIX Warszawskiej Jesieni Poezji, I miejsca na VI Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie oraz wyróżnienia w tegorocznym XXVII Konkursie Poetyckim im. Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Wstęp wolny.


data ostatniej modyfikacji: 2020-03-03 13:14:35
Komentarze
 
Polityka Prywatności