8-10.01.2020

Noc Biologów 2021 na UMCS

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS już po raz dziesiąty zaprasza na „Noc Biologów” – wykłady, pokazy i gry, przybliżające wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Tegoroczne, jubileuszowe wydarzenie potrwa aż trzy dni – rozpocznie się w najbliższy piątek (8 stycznia) o godz. 12:00, a zakończy w niedzielę (10 stycznia) o godz. 20:00.

Jubileusz ten przypada w niezwykle trudnym i wymagającym czasie w związku z czym „Noc Biologów” odbędzie się w formule online – większość omawianych tematów przygotowano jako nagrania. Udział w atrakcjach będzie możliwy dzięki linkom do poszczególnych projektów, zamieszczonym w ich opisach w programie na stronie wydarzenia: http://www.nocbiologow.pl.

„Noc Biologów” obejmuje liczne inicjatywy popularyzujące nauki biologiczne – łącznie zaprezentowanych zostanie blisko 25 tematów – będą to propozycje dla najmłodszych i nieco bardziej dojrzałych miłośników biologii. Oferta tegorocznego wydarzenia na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS obejmie szerokie spektrum tematów: od prezentacji technik laboratoryjnych i prostych doświadczeń po zwyczaje zwierząt czy wyprawy terenowe. Od naszych gości zależy czy zechcą zostać „biohakerami”, czy zafascynują się adaptogennymi, kosmetycznymi i leczniczymi właściwościami organizmów bądź zechcą zgłębiać świat mikroorganizmów, wirusów, hodowli komórkowych i szczepionek. Prowadzący opowiedzą także o tajnikach fotografii przyrodniczej oraz wytwarzaniu produktów leczniczych na bazie naturalnych składników. Ponadto poruszony zostanie niezwykle aktualny temat jakim jest radzenie sobie ze stresem – uczestnicy dowiedzą się, jak w czasie stosowania długoterminowych metod relaksacyjnych zmieniają się struktury w mózgu człowieka.

Wszystkich chętnych, których obejrzany materiał zainteresował i wzbudził w nich pytania zapraszamy do bezpośredniego kontaktu w trakcie wyznaczonych dyżurów z autorami poszczególnych projektów, którzy udzielą wyjaśnień i podzielą się swoją wiedzą.

Program


data ostatniej modyfikacji: 2021-01-07 09:36:25
Komentarze
 
Polityka Prywatności