2021-05-22

Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS

22 maja świętujemy 4. Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu. Z tej okazji Stowarzyszenie „Slow Jogging Polska“ organizuje bieg w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Podczas wydarzenia Aneta Mojduszka – pierwszy certyfikowany instruktor slow joggingu w Lublinie poprowadzi prezentację japońskiej metody truchtania oraz pokazowy trening.

Slow jogging to metoda biegania opracowana w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę. Jak sugeruje nazwa, jest to bieg w bardzo wolnym tempie, a właściwie truchtanie i to znacznie wolniej, niż większość z nas sobie wyobraża. Jeśli zapamiętamy kilka prostych reguł i uda nam się regularnie wdrażać je w życie – tajemnica japońskiego zdrowia i długowieczności będzie w naszym zasięgu!

Slow jogging można uprawiać niezależnie od wieku i kondycji. Jest to efektywna technika dla utrzymania organizmu w zdrowiu, ale i doskonałe uzupełnienie dla innych aktywności czy wręcz baza wydolnościowo-kondycyjna dla zaawansowanych technicznie dyscyplin. Badania prowadzone w Japonii potwierdzają związek pomiędzy bieganiem w rytmie „niko niko“ a poprawieniem większości kluczowych parametrów organizmu (przyrost masy mięśniowej, stabilizacja stawów, poprawa wydolności ogólnej, regulacja ciśnienia krwi, dotlenienie organizmu, zwiększenie ilości „dobrego” cholesterolu HDL, zmniejszenie współczynnika BMI, poprawa pamięci).

Biegając w stylu „slow” zapobiegamy wielu chorobom cywilizacyjnym, takim jak: otyłość, cukrzyca, choroby krążenia. Jednocześnie nie narażamy się na kontuzje, zakwasy, bóle mięśni i co najważniejsze – nie odczuwamy zmęczenia.

Zapisy na zajęcia trwają do 21 maja do godz. 14:00 i odbywają się pod numerem tel. 81 743 49 00. Liczba uczestników jest ograniczona. Cena udziału w zajęciach wynosi 4 zł (koszt biletu ulgowego do Ogrodu Botanicznego).

Uczestnicy wydarzenia spotkają się 22 maja o godz. 9.45 przed wejściem głównym do Ogrodu Botanicznego UMCS (od strony ul. Willowej). Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju sportowego  (najlepiej w kolorze niebieskim/granatowym - w stylu logo SJ lub z niebieskim akcentem).

data ostatniej modyfikacji: 2021-05-19 10:38:45
Komentarze
 
Polityka Prywatności