2021-11-17

GISday 2021 na UMCS

GISday to ogólnoświatowe święto obchodzone corocznie 17 listopada przez użytkowników i entuzjastów systemów informacji geograficznej (GIS). Systemy informacji geograficznej (ang. geographic information system, GIS) to systemy informacyjne służące do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji wszelkich danych przestrzennych. GIS jest obecnie wykorzystywany przez setki instytucji i przedsiębiorstw do tworzenia map i zarządzania przestrzenią.

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej obchody GISday organizuje Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT, działające przy Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Tegoroczne wydarzenie zorganizowane przez SKNG GeoIT przybrało formę prelekcji, na których zostanie przybliżone zastosowanie technologii GIS w różnych dziedzinach naukowych, od badań historyczno-wojskowych, przez geografię, po badania związane z rozwojem epidemii.

W ramach święta GIS odbędą się dwa warsztaty, poświęcone tworzeniu gry komputerowej ,,Flappy Bird" w silniku Unity oraz podstaw programowania w języku Python. Unity jako intuicyjny i wszechstronny silnik do tworzenia gier pozwoli na stworzenie kultowej gry ,,Flappy Bird". Ten warsztat będzie obejmował obsługę Unity, tworzenie obiektu, komponentów czy skryptu. Język Python to dynamicznie interpretowany język programowania zawierający najlepsze rozwiązania i intencje innych języków programowania. Do największych zalet stosowania tego języka należą interaktywność, klarowność i czytelność kodu źródłowego.

Prelekcje oraz warsztaty zaplanowane są w formie zdalnej – transmisja na żywo rozpocznie się 17 listopada br. o godz. 8:45 na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=aCkd65K6E2A

data ostatniej modyfikacji: 2021-11-15 12:45:20
Komentarze
 
Polityka Prywatności