2022-01-14

Noc Biologów 2022 na UMCS

Noc Biologów

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, 14 stycznia 2022 r. w mury Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powraca Noc Biologów.

Noc Biologów to ogólnopolska akcja, w ramach której przybliżymy wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Impreza obejmuje szereg wykładów, warsztatów, pokazów i zajęć laboratoryjnych.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała charakter hybrydowy. Wszystkie wykłady i niektóre pokazy odbędą się online, natomiast laboratoria i warsztaty realizowane będą stacjonarnie w małych grupach - wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników. Ukłonem w stronę szkół, które nie będą mogły w tym roku odwiedzić Wydziału Biologii i Biotechnologii, jest oferta zajęć online realizowanych w godzinach pracy placówek oświatowych. Dzięki temu nauczyciele będą mogli wybrać i zaprezentować nasze propozycje swoim uczniom, przenosząc Noc Biologów w progi własnych klas. Wśród tych propozycji można znaleźć wiele różnorodnych i ciekawych tematów dotyczących m.in.: roli mikroorganizmów w funkcjonowaniu naszego organizmu, powstawania chorób i ich leczenia, funkcjonowania roślin czy leczniczej mocy ziół. Uczestnicy Nocy Biologów będą mieli okazję przyjrzeć się mikroskopijnym formom życia, poznać rolę owadów w środowisku i medycynie sądowej, „zbliżyć się” do sów i nietoperzy lub zmierzyć z zagadnieniem leczenia chorób nowotworowych.

Podczas Nocy Biologów 2022 zaprosimy także w mury Wydziału tych, którzy zapisali się na zajęcia i warsztaty realizowane stacjonarnie. W programie wydarzenia znalazły się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak również nieco starszych miłośników biologii, a uczestnicy poznawać będą świat biologii poczynając od najmniejszych jego cząstek w laboratorium biologii molekularnej, poprzez tajemnice roślin, grzybów, owadów innych zwierząt i człowieka. Zainteresowani wcielą się w rolę detektywa, laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i kosmetyków. Rejestracja na zajęcia i warsztaty realizowane stacjonarnie rozpoczęła się 4 stycznia i jak co roku odbywa się za pośrednictwem strony www.nocbiologow.pl. Na zainteresowanych bezpośrednim udziałem w wydarzeniu czekają ostatnie  wolne miejsca. 

data ostatniej modyfikacji: 2022-01-10 15:43:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności