2022-04-18

Ogród Botaniczny UMCS otwiera się dla zwiedzających

Wiosna na dobre zawitała do Ogrodu Botanicznego UMCS. Z każdym dniem wśród alejek pojawiają się nowe kolory i zapachy, a dookoła słychać śpiew ptaków. Kwitną forsycje, pierwsze wiśnie, na alpinarium rozkwitają ciemierniki, wąwóz pokrył się zielenią liści czosnku niedźwiedziego, a w okolicach Dworku Kościuszków pojawiły się niebieskie cebulice. „Botanik” zaprasza swoich gości na pierwsze spacery już w Poniedziałek Wielkanocny - 18 kwietnia br. Wyjątkowo w dniu inauguracji sezonu bramy Ogrodu otworzą się o godz. 10:00, natomiast w kolejne dni - o godz. 9:00.

Godziny otwarcia będą się wydłużały wraz ze zmieniającą się długością dnia. W kwietniu zapraszamy do godz. 19:00, a już od maja do godz. 20:00. Goście mogą także zwiedzać Dworek Kościuszków oraz ogrodowe szklarnie. Zarówno Dworek jak i szklarnie będą otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00.

Ogród Botaniczny przygotował w nadchodzącym sezonie wiele wydarzeń i atrakcji. Już w dniu otwarcia udostępnione zostanie specjalne „Okno na Botanik”. Jest to instalacja, która pojawiać się będzie w najładniejszych i najciekawszych miejscach Ogrodu. Zwiedzający będą mogli wykorzystać okno do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie sezonu zaplanowany jest konkurs, w którym nagrodzimy najwytrwalszych „ogrodowych fotografów”.

Odświeżeniu i zmianie lokalizacji ulega także gra terenowa „Niewidzialni opiekunowie Ogrodu”, która skierowana jest do najmłodszych zwiedzających i od dwóch sezonów cieszy się dużym powodzeniem wśród małych gości.

W tym sezonie, po dwuletniej przerwie, powracają również niedzielne spacery z przewodnikiem. Pierwszy z nich odbędzie się 8 maja i będzie poświęcony roślinom „o kwiatach pozornych i niepozornych”. W przechadzce może wziąć udział każdy, kto pojawi się o wyznaczonej godzinie w Ogrodzie. Szczegóły dotyczące spacerów znajdują się na stronie internetowej Ogrodu – www.garden.umcs.pl

Organizatorzy zapraszają także 30 kwietnia na kolejną edycję „Botanicznej Piątki”, czyli biegu ogrodowymi alejkami. 3 maja prowadzony będzie z kolei spacer poświęcony historii Reduty Tadeusza Kościuszki, znajdującej się na terenie Ogrodu.

Warto też wspomnieć, że rok 2022 został ogłoszony Rokiem Botaniki, w związku z obchodami 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Z tej okazji w Ogrodzie podczas całego sezonu będą odbywać się m.in. wystawy, wykłady i konkursy poświęcone tematyce roślin.

Cennik:

Bilet normalny (Ogród Botaniczny) – 10 zł

Bilet normalny (Ogród Botaniczny + Dworek Kościuszków) – 13 zł

Bilet ulgowy (Ogród Botaniczny) – 7 zł

Bilet ulgowy (Ogród Botaniczny + Dworek Kościuszków) – 10 zł

Bilet rodzinny [tj. 2 osoby dorosłe + 2-4 dzieci powyżej 5 lat lub 1 os. dorosła + 3-5 dzieci powyżej 5 lat] – 28 zł (Ogród), 34 zł (Ogród i Dworek)

Wszelkie informacje dotyczące wydarzeń w Ogrodzie Botanicznym UMCS, godzin otwarcia oraz szczegółowy cennik znajdują się na stronie www.garden.umcs.pl oraz fanpage’u Ogrodu. 


data ostatniej modyfikacji: 2022-04-14 11:56:42
Komentarze
 
Polityka Prywatności