30.05-5.06.2022

III Green Week w Lublinie 2022

Już po raz trzeci Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jest koordynatorem i pomysłodawcą EU Green Week w Lublinie pod hasłem „Spacer żywiołów: woda, ziemia powietrze”. Europejski Zielony Tydzień to coroczna okazja do debaty i refleksji na temat szeroko pojętej europejskiej polityki ochrony środowiska. Tegoroczna edycja skupia się na Europejskim Zielonym Ładzie – unijnej strategii zrównoważonego i transformacyjnego wzrostu na rzecz zasobooszczędnej i neutralnej dla klimatu Europy do 2050 roku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to “EU Green Deal – make it real!”.

Europejski Zielony Tydzień 2022 w Lublinie oraz innych miastach i krajach w całej Europie rozpocznie się 30 maja i potrwa do 5 czerwca 2022 r. W tym czasie realizowane będą m.in. kierowane do rozmaitych grup odbiorców wykłady, prelekcje, projekcje kinowe, warsztaty, konkursy, spotkania plenerowe. Z kolei Hybrydowa konferencja Zielonego Tygodnia rozpocznie się 30 maja debatą na wysokim szczeblu na temat tego, co dzieje się z polityką środowiskową UE w czasach kryzysu. Następnego dnia w centrum uwagi znajdą się trzy ważne aspekty transformacji – gospodarka o obiegu zamkniętym, zero zanieczyszczeń i bioróżnorodność. 

Zapisy na inicjatywy objęte rejestracją są prowadzone do wyczerpania limitu miejsc. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.umcs.pl/pl/rejestracja,24426.htm
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Instytucje współorganizujące III Green Week:

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,  
Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie,
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie,
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie,
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie,
Ogród Botaniczny UMCS,
Uniwersytet Dziecięcy UMCS.

data ostatniej modyfikacji: 2022-05-27 14:51:26
Komentarze
 
Polityka Prywatności