2022-06-26 10:00

W Ogrodzie Botanicznym shinrin-yoku z elementami hortiterapii i ikebany

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza na kolejne wydarzenie z serii shinrin-yoku (jap. kąpiel leśna), którego tematem przewodnim będzie „droga kwiatów”. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (26 czerwca), o godz. 10:00 w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Początek lata w Botaniku to czas pełnej wegetacji i kwitnienia roślin, dlatego właśnie kwiaty będą naszymi przewodnikami po ogrodowych ścieżkach i na nich będzie skupiona nasza uwaga.

Spotkanie rozpoczniemy kąpielą leśną – pochodzącą z Japonii sztuką zanurzenia się wszystkimi zmysłami w ogrodowej przestrzeni, mającą formę wolnego, kontemplacyjnego spaceru pozwalającego na nawiązanie kontaktu ze sobą oraz otaczającą naturą. Dzięki technikom oddechowym i pogłębionej uważności podczas kąpieli doświadczymy poczucia relaksu, spokoju i zharmonizowania.

W drugiej części wydarzenia wykorzystamy elementy hortiterapii - zaangażujemy zmysły wzroku i węchu do obserwacji roślin oraz poznania zapachów Ogrodu. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom mamy szansę na poprawę nastroju i wzrost naszej witalności. Podczas spotkania poznamy także japońską sztukę tworzenia ikebany i własnoręcznie wykonamy kompozycję z sezonowych kwiatów. Na koniec weźmiemy udział w kwiatowym poczęstunku, przygotowanym z aktualnie kwitnących roślin.

Zajęcia poprowadzi Aneta Mojduszka - psycholożka, kulturoznawczyni i ekspertka z zakresu kultury japońskiej, miłośniczka natury oraz trenerka shinrin-yoku, posiadaczka własnego sadu i ogrodu.

Grupa spotyka się o 9:45 przy wejściu do Ogrodu Botanicznego (od ul. Willowej).

Czas trwania: 3 godziny, koszt: 60 zł (w cenie: bilet wstępu do Ogrodu, udział w zajęciach programowych, materiały do ikebany oraz poczęstunek).

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy pod nr tel. 509 228 513.

Prosimy o zabranie ze sobą czegoś do siedzenia na trawie oraz repelenty na komary wedle potrzeb.

data ostatniej modyfikacji: 2022-06-23 13:59:05
Komentarze
 
Polityka Prywatności