2022-12-06 10:00

Akademicki Jarmark Świąteczny w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza 6 grudnia na Akademicki Jarmark Świąteczny. Wydarzenie dedykowane jest zarówno studentom, pracownikom, jak i wszystkim mieszkańcom miasta. Początek o godzinie 10:00 na placu Marii Curie-Skłodowskiej.

Akcja ta nawiązywać będzie do słynnych Jarmarków Bożonarodzeniowych, organizowanych we wszystkich największych miastach w Polsce. Ma ona na celu integrację całej społeczności akademickiej, wsparcie Fundacji i Stowarzyszeń oraz społeczności sąsiedzkich działających na obszarze naszego miasta.

W ten sposób, na moment będziemy mogli po raz kolejny zjednoczyć się w imię działalności charytatywnej. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni m.in.: Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1, Żłobek Uniwersytecki maluch.net, Lubelskie Sploty oraz Stowarzyszenie Kooperatywa Lubelska, oferujące ekologiczną żywność z województwa lubelskiego, które umożliwi nam wsparcie działań lokalnych społeczności sąsiedzkich.

W godzinach 10.00-14.00 pod namiotami UMCS będzie można skosztować wybranych potraw i słodkości świątecznych, a także zakupić interesujące wyroby rękodzielnicze, takie jak, m.in.: mydełka glicerynowe, makramy, kartki i dekoracje świąteczne przygotowane zarówno przez studentów naszej uczelni, a także zaproszonych przez nas gości. Swoją obecność potwierdził także Ogród Botaniczny UMCS, który jako Partner wydarzenia, zadba o wystrój świąteczny naszego wydarzenia.

Na Placu będzie także dostępna specjalnie dedykowana przestrzeń przeznaczona do wykonania okolicznościowych zdjęć świątecznych.

Wydarzenie jest pierwszym „zimowym” spotkaniem przeznaczonym dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału. Będzie to dobrą okazją do wsparcia działalności licznych fundacji zaproszonych do udziału w naszej akcji oraz szansa na odbiór drobnych upominków i wykonania zdjęć okolicznościowych na dedykowanym stoisku przygotowanym przez Centrum Promocji. Bardzo zależy nam, aby akcent świąteczny na stałe zagościł także w progach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Organizator Wydarzenia: Centrum Promocji UMCS

Partner Wydarzenia : Ogród Botaniczny UMCS
Patronat medialny objęli: Radio Centrum oraz TV UMCS

Akademicki Jarmark Świąteczny

06.12.2022 r. | 10.00-14.00 | plac Marii Curie-Skłodowskiej

Program wydarzenia

10.00 – otwarcie wydarzenia przez władze UMCS

  • wsparcie Fundacji i Stowarzyszeń oraz społeczności sąsiedzkich,
  • ekologiczna żywność z województwa lubelskiego,
  • mydełka glicerynowe, makramy, kartki i dekoracje świąteczne,
  • wsparcie działalności Fundacji Akademii Odkrywców Sportu UMCS,
  • przestrzeń do wykonania okolicznościowych zdjęć świątecznych,
  • zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt,

14.00 – zakończenie wydarzenia


data ostatniej modyfikacji: 2022-12-02 12:18:39
Komentarze
 
Polityka Prywatności