2023-02-14

Zbliża się koniec sezonu w Lumina Parku

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu w Parku Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Ostatni dzień otwarcia Parku przypada w Walentynki - 14 lutego. Serduszka, strzały Amora, a przede wszystkim mieniące się w kolorze miłości iluminacje – to wszystko buduje niezwykle romantyczny klimat. Tego dnia, Lumina Park proponuje magiczny spacer w milionie świateł i możliwość skorzystania ze specjalnej promocji dla par: „drugi bilet za pół ceny”.

Firma Lumina otworzyła w tym roku siedem Parków Iluminacji w Europie. W Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie od 10 listopada możemy podziwiać całkowicie nową oraz dłuższą, kilometrową, trasę zwiedzania. W Lumina Parku znajdują się, także premierowo, instalacje polskich artystów. Opowieść przekazywana jest światłem, dźwiękiem i narracją. Tematem tegorocznej ścieżki zwiedzania jest „Tajemniczy Ogród”, hasło z jednej strony obiecujące atmosferę tajemnicy, magii, zaskoczenia, a z drugiej strony ukazujące zróżnicowaną tematykę poszczególnych stref. Najważniejszym punktem każdej z nich jest wybrane drzewo, opisane w ramach ścieżki edukacyjnej. Jego właściwości, związane z nim wierzenia lub legendy, są merytoryczną przesłanką do tematyki danej strefy. Oś narracyjna prowadzi zaś zwiedzających przez 14 zróżnicowanych stref, takich jak m.in. kraina herbaciana, strefa gromowładnych, strefa iluzji czy kraina miodem płynąca.

Lumina Park w Lublinie w lutym zmienia swoje godziny otwarcia. Park będzie czynny od godziny 17:00 do 21:00. Ostatnie wejście zaś zaplanowano na godz. 20:00.

W Lumina Parku dostępny jest również punkt gastronomiczny z gorącymi napojami. W tym sezonie organizator ponownie przeznacza 1 zł z każdego sprzedanego napoju na cel charytatywny. Kwota zostanie przekazana Lubelskiemu Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Szczegółowe informacje oraz cennik biletów dostępne są na stronie: bilety.luminapark.pl 

data ostatniej modyfikacji: 2023-02-01 15:11:24
Komentarze
 
Polityka Prywatności