Ogród Botaniczny UMCS to szczególne miejsce, w którym każdy może „zatopić się” w ogromnej przestrzeni zieleni, drzew, krzewów, bylin czy kwiatów, dlatego to właśnie w lubelskim Botaniku, od 31 lipca do 6 sierpnia, organizowany będzie plener akwarelowy pn. „Tajniki botaniki”, do udziału w którym serdecznie zapraszamy.
Udział w twórczym plenerze akwarelowym to przede wszystkim szansa na integrację lubelskiego środowiska akwarelowego i międzypokoleniowego, które prężnie działa na rzecz miłośników tej techniki. Uczestnicy pleneru będą mieli możliwość podpatrzenia warsztatu pracy profesjonalistów, a lubelscy akwareliści na papierze utrwalą piękno otaczającej przyrody. Planowane są również warsztaty akwareli dla amatorów w każdym wieku, którzy chcą poznać podstawowe zasady malarstwa akwarelowego. Podczas kilkudniowej inicjatywy odbędą się pokazy malowania techniką akwareli w wykonaniu zaproszonych gości oraz praktyczne warsztaty. Do współpracy podczas inicjatywy zaproszono znanych artystów: Ewelinę Maliborską-Patkowską, Tatianę Majewską, Wiesława Stefańskiego, Artura Przybysza i prof. Mieczysława Maławskiego z Ukrainy.
Harmonogram pleneru akwarelowego „Tajniki botaniki” (31.07-6.08.2023, od poniedziałku do piątku):
Zapraszamy osoby zainteresowane poznawaniem tajników „akwarelowej botaniki” i rozwijaniem umiejętności malarstwa akwarelą. Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania lubelskich grup akwarelowych i wymiany doświadczeń.
Plener „Tajniki botaniki” zakończy wernisaż wystawy, który zaplanowano 6 sierpnia o godz. 12.00 w przestrzeniach Dworku Kościuszków. Na wystawę złożą się prace powstałe podczas warsztatów połączone z prezentacją dorobku grupy akwarelowej.
Zapisy na warsztaty artystyczne odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://www.umcs.pl/pl/
Zapisy na pojedynczy warsztat z wybranym artystą można zgłaszać pod numerem: 81 743 49 00 lub 81 742 67 01 w godz. 7.30 -15.00.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Karnet uczestnictwa we wszystkich
wydarzeniach i wstępu na wszystkie warsztaty prowadzone przez artystów
wynosi 200 zł. Koszt pojedynczego warsztatu to kwota 50 zł. W cenie
zawarte są: bilet wstępu
do Ogrodu Botanicznego oraz materiały plastyczne niezbędne do wykonania
prac.