2023-12-11

Akademicki Jarmark Świąteczny

11 grudnia w godz. 10.00-14.00 na placu Marii Curie-Skłodowskiej odbędzie się druga edycja Akademickiego Jarmarku Świątecznego.

Akcja nawiązuje do słynnych jarmarków świątecznych organizowanych na całym świecie i ma na celu wsparcie fundacji i stowarzyszeń oraz społeczności sąsiedzkich działających na terenie naszego miasta. Na stoiskach Akademickiego Jarmarku Świątecznego dostępne będą m.in. ozdoby choinkowe, pierniki, kartki świąteczne czy makramy. Do organizacji wydarzenia zaprosiliśmy Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, Lubelskie Sploty, Kooperatywę Lubelską i wiele innych instytucji.

Dzięki współpracy partnerskiej z Ogrodem Botanicznym UMCS, tego dnia plac zamieni się w prawdziwie zielony i klimatyczny jarmark bożonarodzeniowy. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowana zostanie także przestrzeń do wykonania zdjęć świątecznych. O ciepły klimat zadbają przedstawiciele MPK Lublin, dzięki uprzejmości których na placu zostaną ustawione koksowniki.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Promocji UMCS.

data ostatniej modyfikacji: 2023-12-07 09:58:02
Komentarze
 
Polityka Prywatności